app.dts
app.dts
app.dts
app.dts

ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNYCH IM. A. I J. VETTERÓW W LUBLINIE

Szkoła średnia zwana potocznie “Ekonomikiem” mieszcząca się przy ulicy Bernardyńskiej w Lublinie swoją historią sięga do 1866 roku. Zabytkowy budynek utrzymany jest w kanonach architektury elektrycznej. Szkoła Vetterów kształci w specjalnościach ekonomiczno-handlowych.

 

Remont zabytkowej budowli z XIX wieku o powierzchni prawie 5000 metrów kwadratowych rozpoczął się w 2019 roku. Nad całością realizowanych prac czuwał konserwator zabytków. Jednym z wymogów, które postawił inwestor - Urząd Miasta Lublin, było dostosowanie obiektu do aktualnie obowiązujących przepisów przeciwpożarowych:

  • zachowania nośności konstrukcji;
  • ograniczenia rozprzestrzeniania się ognia i dymu wewnątrz budynku;
  • ograniczenia rozprzestrzeniania się pożaru na sąsiednie budynki lub tereny przyległe.

 

Aby spełnić oczekiwania dotyczące wymogów ochrony przeciwpożarowej nasza firma zaproponowała sprawdzone rozwiązania. System sygnalizacji pożaru oparliśmy na centrali Bosch FPA-5000. Zainstalowaliśmy 218 czujek przeciwpożarowych oraz 47 ręcznych ostrzegaczy pożarowych. Stopień uszkodzeń stolarki drzwiowej i brak możliwości odrestaurowania zmusił wykonawcę do jej wymiany. Na nowych drzwiach zamontowaliśmy po 112 siłowników i zwór marki AFG Elektronika Przemysłowa, składających się na system oddymiania. Ponadto zaoferowaliśmy dźwiękowy system ostrzegania Bosch oraz system alarmowy Satel, a także zainstalowaliśmy telewizję przemysłową Dahua, składającą się z 11 kamer wewnętrznych typu bullet oraz 31 kamer kopułkowych zewnętrznych. 

 

Projekt zrealizowany przez DTS System dostosował zabytkowy obiekt administracji publicznej do aktualnie obowiązujących standardów ochrony ppoż. Dzięki temu budynek stał się bezpieczny dla uczniów i pracowników Zespołu Szkół Ekonomicznych.

Szukasz rozwiązania, które nie tylko zapewni Ci wysoki poziom bezpieczeństwa, ale także będzie łatwe w użyciu? Jeśli tak, to znalazłeś się we właściwym miejscu!

Wypełnij formularz kontaktowy i skorzystania z naszej wiedzy oraz doświadczenia w dziedzinie systemów zabezpieczeń. Jesteśmy przekonani, że możemy dostarczyć Ci rozwiązania, które spełnią Twoje oczekiwania.

Administratorem Twoich danych osobowych jest DTS SYSTEM sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie, wpisana do Rejestru przedsiębiorców pod nr KRS 0000336083; NIP: 9462319404; REGON: 432286140, która przetwarza podane powyżej dane osobowe w celu odpowiedzi na kontakt lub postawione pytanie. Przysługuje Ci prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Więcej informacji o swoich prawach znajdziesz w Klauzuli informacyjnej.